Ostukorv on tühi.

Eesmärgid ja Ajalugu

Kõiguste Festivali eesmärgiks on luua keskkond, kus iga inimene leiab võimaluse läbi kvaliteetse live-muusika, kunsti, meelelahutuse ja spordi ammutada elust inspiratsiooni ja kogeda emotsioone selle kõige paremas tähenduses. Festivali keskmeks on Eesti muusika ja kultuuri tutvustamine igas vanuses inimestele, Saaremaa ja Kõiguste kogukonna elavdamine ning vähemtähtsam pole ka noorte inimeste vaimse tervise hoidmine. Köiguste Festival säilitab oma eksklusiivsuse ja seeläbi on igaüks, kes festivalist osa saab, eriline.

2021

Kõiguste Sadama ajalugu on pikk, kuid sellega me ei hakka hetkel tüütama. Hoopis tähtsam on lähiminevik ning tulevik. 2011. aastal ostis sadamakapten Niklas paradiisi, mida tuntakse nime all Kõiguste poolsaar. Ehtsa armastusfilmi stiilis võttis Niklas omale kõrvale praeguse sadama perenaise Külli ning merehuvilistena ehitasid nad sadama, mis on kõikide purjetajate kohtumispaigaks. 2019. aastal korraldas Köiguste Festivali eestvedaja Rait koos oma sõpradega Kõiguste sadamas väikest eraüritust ning kaks meeleolukat aastat hiljem tuli idee, et kõike seda peab jagama ka laiemale sihtgrupile. Sellest sündiski Köiguste Festival, mis toimus avaliku üritusena esimest korda 13. augustil 2021. Ürituskorraldajatena sai meie esimesel avalikul üritusel, mis toimus muidugi 13. kuupäeval ja reedel, minna valesti kõik, mis minna sai: tugev tuul, vihm, pandeemiapiirangud, tehnilised viperused jne. Sellegipoolest läks korda kõik, mis tähtis ning vajalik. Meile on tulnud väga positiivset vastukaja nii publikult ja artistidelt ja see on see, mis meile loeb.

2022

Köiguste 2022 toimus 12. augustil, kus peaesinejateks oli Eesti oma ala absoluutne paremik: Echolove, Quress, Minimal Wind ja Ewert & the Two Dragons. Festivali külastas umbes 750 inimest ning keskmine festivalikülastaja oli 23-28-aastane. Lõime sel aastal ka esmakordselt piiratud koguses fännitooteid, sh pusad, pluusid ja mütsid, mis osutusid väga menukaks. Köiguste 2022 oli suviseks kohtumispaigaks kohalikele, suvitajatele ja ka sõpradele, kes ammu kohtunud ei olnud. Kõiguste sadamas said kokku hea muusika, imeline toit, lummav päikeseloojang ja hulganisti häid emotsioone. See on miski, mis innustab korraldama järjekordselt Köiguste Festivali!

Keri ülesse
a

Lorem ipsum dolor sit amet Lorem Ipsum.
lorem quis bibendum aucto Lorem ipsum dolor
um aucto Lorem ipsum

Follow us